TR EN

Kişiler kendilerini kabul gören bir toplumda kendini gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşamak için çıkar hayat yoluna. Bu yolculukları esnasında yaşadıkları olumsuz süreçler kişileri adım adım dibe çekmeye başlar. Bu süreçte kişi öncelikle içine kapanmaya, dış dünya ile ilişiğini kesmeye başlar. İşte Terapinin önemi bu sürecin daha derine inmeden sorunlar bir kar kümesi gibi büyümeden büdahale edilmesini amaçlar. Malesef ki günümüzde Terapistlere gitmek farklı yorumlanmakta, çekinilmekte. Nasıl ki kalbimiz ağrıdığında bir Kardiyoloji uzmanına, Gözümüz için Göz uzmanına yada böbreklerimiz için Nefroloji uzmanına gidiyorsak rahatlıkla Psikoterapistlere de gidebilmeliyiz. Bu süreçlerde destek alan bireyler gelecek hayatlarında daha olumlu, daha güvenli adımlar atarak ilerlemektedir. Terapilerde öncelikle kişinin Psikolojik testleri ve analizleri yapılır. Sonrasında bu test sonuçlarına göre tesbit edilen sorunlar , yüzleştirme teknikleri ile ortadan kaldırılarak kişinin normal hayata adaptasyonu sağlanır. 

Dikkat Eksikliği/Öz güven Eksikliği/ Öfke Kontrolü

Dikkat Eksikliği/Öz güven Eksikliği/ Öfke Kontrolü

Genellikle çocukluk çağında dikkatini toplayamama, ödev yapmada güçlük, yerinde duramama, çabuk sıkılma, hareketlilik, sabırsızlık, eşyalarını kaybetme ve başladığı işi yarıda bırakma gibi belirtilerle ortaya çıkar. Dikkat eksikliği yaşayan birey Kendini kontrol etmek için yada dış etkenler nedeni ile kendine güvenini kaybeder.

İNCELE
Konuşma Terapisi/Kekemelik

Konuşma Terapisi/Kekemelik

Konuşamamak; bir dünya düşünün. Bilyorsunuz anlatamıyorsunuz, söylemek istiyorsunuz susuyorsunuz...

İNCELE
Aile  Danışmanlığı/ Çift Terapisi/ Aile, Çocuk ve Okul ilişkisi

Aile Danışmanlığı/ Çift Terapisi/ Aile, Çocuk ve Okul ilişkisi

Aile bir neslin şekillenmesidir aslında. Bugünün çocukları yarının nesillerini şekillendirebilmesi için mutlu ve huzurlu bir ailede yaşam sürmesi önem arz etmektedir.

İNCELE

whatsapp