TR EN

         Madde Bağımlılığı; Birey karşılaştığı sorunlarla başa çıkmak amacı ile uyuşturucu madde veya alkol alır. Belli bir süre sonra kendisini bu tuzağın içine çekilmiş halde bulur. Özellikle genç bireylerde bu süreç daha yaygın görülmektedir. Kendisini yalnız hisseden genç Kimlik arayışı yada Akran etklileşimi ile kendisini bu ortamlarda bulur. Zaten yalnızlaşan gencin tek sığınağı ve dostu burası olmuştur. Belli bir süre sonra kendisini çok karmaşık ve çıkılamaz bir hal almış ve çevresinden tamamen uzaklaşmış bir durumda buluverir. 

         Bu durumdaki bireylerin öncelikle kendi benliklerini bulmalarını ve tanımalarını sağlayıp, sonrasında içlerindeki çatışmalardan arınarak sosyal aktivitelere yönlendirilerek tekrar sosyalleşmelerini ve sonrasında gelecekle ilgili hedeflere yönlendirilmelerini sağlanır. Bu süreçte gerekli görüldüğü taktirde birey ilaç desteği alabilmesi için yönlendirilebilir. Ayrıca terapist bu süreçte aile ile de diyalogda olup, Etik kurallar çerçevesinde görüşmeler sağlamalıdır. 

 

Psikoterapi/Bilişsel Davranış Terapi

Psikoterapi/Bilişsel Davranış Terapi

Psikoterapi; Kişinin kendini tanıması ,kendi iç dünyasındaki çatışmaları ve bu süreçte yaşamış olduğu olumsuz birikim sonucu oluşan öz benlik kaybının düzeltilmesi sürecidir.

İNCELE
Bilinçaltı Analiz Testi/ Yazı, Resim Karakteri Kişilik Analizi,

Bilinçaltı Analiz Testi/ Yazı, Resim Karakteri Kişilik Analizi,

Bilinç ve Bilinç altı insanların hayat karmaşası içerisinde düzenin oturtulması ve norm kurallar çerçevesinde toplumsal yaşama a uyum sağlamalarını sağlar. Bunun yanı sıra insan kendi kişilik yapısınında farkına vardığında bilinç dışı davranışları kontrol altına almaya çalışır.

İNCELE
Konuşma Terapisi/Kekemelik

Konuşma Terapisi/Kekemelik

Konuşamamak; bir dünya düşünün. Bilyorsunuz anlatamıyorsunuz, söylemek istiyorsunuz susuyorsunuz...

İNCELE

whatsapp