TR EN

Aile, iki karşı cinsin birbirleri ile yollarının kesişmesi ile oluşan bir yapı olup evlendiğimizde karı koca ilan edilmekteyiz. Karı koca ilan edilmemizin sebebi; Erkek koca bir dağ gibi dimdik durur. güven verir ailesine, kadın ise kar gibidir. Sarar dağı şefkatiyle. Evliliğin ana kuralı budur. Kadın çatısıdır evin. Erkek dış duvarı. Fakat bir süre sonra bu davranış anlayışı alışkanlık halini alıp monoton bir ilişkinin temelleri atılmış olur. Bu süreçte kopmalar, başka arayışlar içine girmeler, çatışmalar kol gezmeye başlamıştır artık. Bu sürecin sağlıklı bir şekilde atlatılması için çatışmaya değil iletişime ihtiyaç duyan taraflar birbirlerini anlamadıkları ve seslerinin birbirlerine duyuramadıkları için seslerini duyurmak amacı ile seslerini yükseltmeye başalar ve şiddetli çatışmalar evlilikte yerini almış olur. Bu süre içinde evde yaşayan çocuklarımız bu süreçten en çok zarar gören taraf olarak rollerini almış olurlar. Süre tamamlandığında herkesin bir tarafa yıkıldığı virane kalmıştır. İşte Aile daışmanlığı bu sürecin yaşanmaması için ailenin iletişim köprüsü olup sorunların öncelikle kişilerin psikolojik analizlerinin yapılarak alınmış olan darberin yüzleştirme tekniği ile düzeltilmesi ve sonrasında olumlu pekiçtireçlerle yeniden yapılandırılmasına olanak tanır.

Ergen Dönem Kimlik Çatışması ve Ebeveynlerle iletişim Problemi

Ergen Dönem Kimlik Çatışması ve Ebeveynlerle iletişim Problemi

Ergenlik“Biz de ergen olduk ama böyle değildik!”… Günümüzde pek çok anne babadan böyle bir serzenişi duymak ve çözüm arayışlarına tanık olmak mümkün.enlik

İNCELE
Psikoterapi/Bilişsel Davranış Terapi

Psikoterapi/Bilişsel Davranış Terapi

Psikoterapi; Kişinin kendini tanıması ,kendi iç dünyasındaki çatışmaları ve bu süreçte yaşamış olduğu olumsuz birikim sonucu oluşan öz benlik kaybının düzeltilmesi sürecidir.

İNCELE
Kurumsal Danışmanlık

Kurumsal Danışmanlık

Rekabetin arttığı günümüz dünyasında kurumların ayakta kalabilmesi ve fark yaratabilmesi için psikolojik süreçlerin ve çalışan ilişkilerinin farklı bir gözle değerlendirildiği ve verimlilik, iş, performans, yönetim vb. konulara yeni yaklaşımlar getiren psikoloji disiplininden yararlanmaları kurumsal faydayı ciddi oranda arttırmaktadır.

İNCELE

whatsapp