TR EN

Kişiler kendilerini kabul gören bir toplumda kendini gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşamak için çıkar hayat yoluna. Bu yolculukları esnasında yaşadıkları olumsuz süreçler kişileri adım adım dibe çekmeye başlar. Bu süreçte kişi öncelikle içine kapanmaya, dış dünya ile ilişiğini kesmeye başlar. İşte Terapinin önemi bu sürecin daha derine inmeden sorunlar bir kar kümesi gibi büyümeden büdahale edilmesini amaçlar. Malesef ki günümüzde Terapistlere gitmek farklı yorumlanmakta, çekinilmekte. Nasıl ki kalbimiz ağrıdığında bir Kardiyoloji uzmanına, Gözümüz için Göz uzmanına yada böbreklerimiz için Nefroloji uzmanına gidiyorsak rahatlıkla Psikoterapistlere de gidebilmeliyiz. Bu süreçlerde destek alan bireyler gelecek hayatlarında daha olumlu, daha güvenli adımlar atarak ilerlemektedir. Terapilerde öncelikle kişinin Psikolojik testleri ve analizleri yapılır. Sonrasında bu test sonuçlarına göre tesbit edilen sorunlar , yüzleştirme teknikleri ile ortadan kaldırılarak kişinin normal hayata adaptasyonu sağlanır. 

Aile  Danışmanlığı/ Çift Terapisi/ Aile, Çocuk ve Okul ilişkisi

Aile Danışmanlığı/ Çift Terapisi/ Aile, Çocuk ve Okul ilişkisi

Aile bir neslin şekillenmesidir aslında. Bugünün çocukları yarının nesillerini şekillendirebilmesi için mutlu ve huzurlu bir ailede yaşam sürmesi önem arz etmektedir.

İNCELE
Ergen Dönem Kimlik Çatışması ve Ebeveynlerle iletişim Problemi

Ergen Dönem Kimlik Çatışması ve Ebeveynlerle iletişim Problemi

Ergenlik“Biz de ergen olduk ama böyle değildik!”… Günümüzde pek çok anne babadan böyle bir serzenişi duymak ve çözüm arayışlarına tanık olmak mümkün.enlik

İNCELE
Madde Bağımlılığı

Madde Bağımlılığı

Madde Bağımlılığı; Birey karşılaştığı sorunlarla başa çıkmak amacı ile uyuşturucu madde veya alkol alır. Belli bir süre sonra kendisini bu tuzağın içine çekilmiş halde bulur.

İNCELE

whatsapp