TR EN

         Madde Bağımlılığı; Birey karşılaştığı sorunlarla başa çıkmak amacı ile uyuşturucu madde veya alkol alır. Belli bir süre sonra kendisini bu tuzağın içine çekilmiş halde bulur. Özellikle genç bireylerde bu süreç daha yaygın görülmektedir. Kendisini yalnız hisseden genç Kimlik arayışı yada Akran etklileşimi ile kendisini bu ortamlarda bulur. Zaten yalnızlaşan gencin tek sığınağı ve dostu burası olmuştur. Belli bir süre sonra kendisini çok karmaşık ve çıkılamaz bir hal almış ve çevresinden tamamen uzaklaşmış bir durumda buluverir. 

         Bu durumdaki bireylerin öncelikle kendi benliklerini bulmalarını ve tanımalarını sağlayıp, sonrasında içlerindeki çatışmalardan arınarak sosyal aktivitelere yönlendirilerek tekrar sosyalleşmelerini ve sonrasında gelecekle ilgili hedeflere yönlendirilmelerini sağlanır. Bu süreçte gerekli görüldüğü taktirde birey ilaç desteği alabilmesi için yönlendirilebilir. Ayrıca terapist bu süreçte aile ile de diyalogda olup, Etik kurallar çerçevesinde görüşmeler sağlamalıdır. 

 

Ergen Dönem Kimlik Çatışması ve Ebeveynlerle iletişim Problemi

Ergen Dönem Kimlik Çatışması ve Ebeveynlerle iletişim Problemi

Ergenlik“Biz de ergen olduk ama böyle değildik!”… Günümüzde pek çok anne babadan böyle bir serzenişi duymak ve çözüm arayışlarına tanık olmak mümkün.enlik

İNCELE
Kurumsal Danışmanlık

Kurumsal Danışmanlık

Rekabetin arttığı günümüz dünyasında kurumların ayakta kalabilmesi ve fark yaratabilmesi için psikolojik süreçlerin ve çalışan ilişkilerinin farklı bir gözle değerlendirildiği ve verimlilik, iş, performans, yönetim vb. konulara yeni yaklaşımlar getiren psikoloji disiplininden yararlanmaları kurumsal faydayı ciddi oranda arttırmaktadır.

İNCELE
Psikoterapi/Bilişsel Davranış Terapi

Psikoterapi/Bilişsel Davranış Terapi

Psikoterapi; Kişinin kendini tanıması ,kendi iç dünyasındaki çatışmaları ve bu süreçte yaşamış olduğu olumsuz birikim sonucu oluşan öz benlik kaybının düzeltilmesi sürecidir.

İNCELE

whatsapp