TR EN

         Madde Bağımlılığı; Birey karşılaştığı sorunlarla başa çıkmak amacı ile uyuşturucu madde veya alkol alır. Belli bir süre sonra kendisini bu tuzağın içine çekilmiş halde bulur. Özellikle genç bireylerde bu süreç daha yaygın görülmektedir. Kendisini yalnız hisseden genç Kimlik arayışı yada Akran etklileşimi ile kendisini bu ortamlarda bulur. Zaten yalnızlaşan gencin tek sığınağı ve dostu burası olmuştur. Belli bir süre sonra kendisini çok karmaşık ve çıkılamaz bir hal almış ve çevresinden tamamen uzaklaşmış bir durumda buluverir. 

         Bu durumdaki bireylerin öncelikle kendi benliklerini bulmalarını ve tanımalarını sağlayıp, sonrasında içlerindeki çatışmalardan arınarak sosyal aktivitelere yönlendirilerek tekrar sosyalleşmelerini ve sonrasında gelecekle ilgili hedeflere yönlendirilmelerini sağlanır. Bu süreçte gerekli görüldüğü taktirde birey ilaç desteği alabilmesi için yönlendirilebilir. Ayrıca terapist bu süreçte aile ile de diyalogda olup, Etik kurallar çerçevesinde görüşmeler sağlamalıdır. 

 

Madde Bağımlılığı

Madde Bağımlılığı

Madde Bağımlılığı; Birey karşılaştığı sorunlarla başa çıkmak amacı ile uyuşturucu madde veya alkol alır. Belli bir süre sonra kendisini bu tuzağın içine çekilmiş halde bulur.

İNCELE
Ergen Dönem Kimlik Çatışması ve Ebeveynlerle iletişim Problemi

Ergen Dönem Kimlik Çatışması ve Ebeveynlerle iletişim Problemi

Ergenlik“Biz de ergen olduk ama böyle değildik!”… Günümüzde pek çok anne babadan böyle bir serzenişi duymak ve çözüm arayışlarına tanık olmak mümkün.enlik

İNCELE
Aile  Danışmanlığı/ Çift Terapisi/ Aile, Çocuk ve Okul ilişkisi

Aile Danışmanlığı/ Çift Terapisi/ Aile, Çocuk ve Okul ilişkisi

Aile bir neslin şekillenmesidir aslında. Bugünün çocukları yarının nesillerini şekillendirebilmesi için mutlu ve huzurlu bir ailede yaşam sürmesi önem arz etmektedir.

İNCELE

whatsapp