TR EN

         Madde Bağımlılığı; Birey karşılaştığı sorunlarla başa çıkmak amacı ile uyuşturucu madde veya alkol alır. Belli bir süre sonra kendisini bu tuzağın içine çekilmiş halde bulur. Özellikle genç bireylerde bu süreç daha yaygın görülmektedir. Kendisini yalnız hisseden genç Kimlik arayışı yada Akran etklileşimi ile kendisini bu ortamlarda bulur. Zaten yalnızlaşan gencin tek sığınağı ve dostu burası olmuştur. Belli bir süre sonra kendisini çok karmaşık ve çıkılamaz bir hal almış ve çevresinden tamamen uzaklaşmış bir durumda buluverir. 

         Bu durumdaki bireylerin öncelikle kendi benliklerini bulmalarını ve tanımalarını sağlayıp, sonrasında içlerindeki çatışmalardan arınarak sosyal aktivitelere yönlendirilerek tekrar sosyalleşmelerini ve sonrasında gelecekle ilgili hedeflere yönlendirilmelerini sağlanır. Bu süreçte gerekli görüldüğü taktirde birey ilaç desteği alabilmesi için yönlendirilebilir. Ayrıca terapist bu süreçte aile ile de diyalogda olup, Etik kurallar çerçevesinde görüşmeler sağlamalıdır. 

 

Aile  Danışmanlığı/ Çift Terapisi/ Aile, Çocuk ve Okul ilişkisi

Aile Danışmanlığı/ Çift Terapisi/ Aile, Çocuk ve Okul ilişkisi

Aile bir neslin şekillenmesidir aslında. Bugünün çocukları yarının nesillerini şekillendirebilmesi için mutlu ve huzurlu bir ailede yaşam sürmesi önem arz etmektedir.

İNCELE
Kurumsal Danışmanlık

Kurumsal Danışmanlık

Rekabetin arttığı günümüz dünyasında kurumların ayakta kalabilmesi ve fark yaratabilmesi için psikolojik süreçlerin ve çalışan ilişkilerinin farklı bir gözle değerlendirildiği ve verimlilik, iş, performans, yönetim vb. konulara yeni yaklaşımlar getiren psikoloji disiplininden yararlanmaları kurumsal faydayı ciddi oranda arttırmaktadır.

İNCELE
Bilinçaltı Analiz Testi/ Yazı, Resim Karakteri Kişilik Analizi,

Bilinçaltı Analiz Testi/ Yazı, Resim Karakteri Kişilik Analizi,

Bilinç ve Bilinç altı insanların hayat karmaşası içerisinde düzenin oturtulması ve norm kurallar çerçevesinde toplumsal yaşama a uyum sağlamalarını sağlar. Bunun yanı sıra insan kendi kişilik yapısınında farkına vardığında bilinç dışı davranışları kontrol altına almaya çalışır.

İNCELE

whatsapp