TR EN

  Genellikle çocukluk çağında dikkatini toplayamama, ödev yapmada güçlük, yerinde duramama, çabuk sıkılma, hareketlilik, sabırsızlık, eşyalarını kaybetme ve başladığı işi yarıda bırakma  gibi belirtilerle ortaya çıkar. Dikkat eksikliği yaşayan birey Kendini kontrol etmek için yada dış etkenler nedeni ile kendine güvenini kaybeder. Dikkatsizlik, dürtüsellik ve aşırı hareketlilik gibi DEHB belirtileri, kişinin kendi zekası ve yetenekleri göz önüne alındığında o kişiden beklenen başarının altında kalmasına yol açar. Bunun sonucunda aileler ve öğretmenlerinden sıkça kapasitesine ulaşamadığı yönünde eleştiriler alırlar. Bu durumun tedavi edilemeden devam etmesi halinde ise kişinin giderek özgüveni zedelenir. DEHB olan kişilerde gün içerisinde ani moral bozuklukları,  ani öfkelenmeler, çabuk sıkılma ve sürekli sorumluluklarını erteleme sık görülür. Bunların sonucunda evlilik ve aile ilişkilerinde zorluklar yaşarlar. DEHB’nin bahsettiğimiz süreğen etkileri, sosyal ve akademik yaşama verdiği zararlar doğru terapiler yaklaşımıyla kısa zamanda ortadan kalkabilmektedir.

 

Dikkat Eksikliği/Öz güven Eksikliği/ Öfke Kontrolü

Dikkat Eksikliği/Öz güven Eksikliği/ Öfke Kontrolü

Genellikle çocukluk çağında dikkatini toplayamama, ödev yapmada güçlük, yerinde duramama, çabuk sıkılma, hareketlilik, sabırsızlık, eşyalarını kaybetme ve başladığı işi yarıda bırakma gibi belirtilerle ortaya çıkar. Dikkat eksikliği yaşayan birey Kendini kontrol etmek için yada dış etkenler nedeni ile kendine güvenini kaybeder.

İNCELE
Madde Bağımlılığı

Madde Bağımlılığı

Madde Bağımlılığı; Birey karşılaştığı sorunlarla başa çıkmak amacı ile uyuşturucu madde veya alkol alır. Belli bir süre sonra kendisini bu tuzağın içine çekilmiş halde bulur.

İNCELE
Aile  Danışmanlığı/ Çift Terapisi/ Aile, Çocuk ve Okul ilişkisi

Aile Danışmanlığı/ Çift Terapisi/ Aile, Çocuk ve Okul ilişkisi

Aile bir neslin şekillenmesidir aslında. Bugünün çocukları yarının nesillerini şekillendirebilmesi için mutlu ve huzurlu bir ailede yaşam sürmesi önem arz etmektedir.

İNCELE

whatsapp