TR EN

  Genellikle çocukluk çağında dikkatini toplayamama, ödev yapmada güçlük, yerinde duramama, çabuk sıkılma, hareketlilik, sabırsızlık, eşyalarını kaybetme ve başladığı işi yarıda bırakma  gibi belirtilerle ortaya çıkar. Dikkat eksikliği yaşayan birey Kendini kontrol etmek için yada dış etkenler nedeni ile kendine güvenini kaybeder. Dikkatsizlik, dürtüsellik ve aşırı hareketlilik gibi DEHB belirtileri, kişinin kendi zekası ve yetenekleri göz önüne alındığında o kişiden beklenen başarının altında kalmasına yol açar. Bunun sonucunda aileler ve öğretmenlerinden sıkça kapasitesine ulaşamadığı yönünde eleştiriler alırlar. Bu durumun tedavi edilemeden devam etmesi halinde ise kişinin giderek özgüveni zedelenir. DEHB olan kişilerde gün içerisinde ani moral bozuklukları,  ani öfkelenmeler, çabuk sıkılma ve sürekli sorumluluklarını erteleme sık görülür. Bunların sonucunda evlilik ve aile ilişkilerinde zorluklar yaşarlar. DEHB’nin bahsettiğimiz süreğen etkileri, sosyal ve akademik yaşama verdiği zararlar doğru terapiler yaklaşımıyla kısa zamanda ortadan kalkabilmektedir.

 

Aile  Danışmanlığı/ Çift Terapisi/ Aile, Çocuk ve Okul ilişkisi

Aile Danışmanlığı/ Çift Terapisi/ Aile, Çocuk ve Okul ilişkisi

Aile bir neslin şekillenmesidir aslında. Bugünün çocukları yarının nesillerini şekillendirebilmesi için mutlu ve huzurlu bir ailede yaşam sürmesi önem arz etmektedir.

İNCELE
Altına kaçırma

Altına kaçırma

Altına kaçırma fizyolojik olduğu kadar psikolojik faktörlerden de kaynaklanmaktadır

İNCELE
Psikoterapi/Bilişsel Davranış Terapi

Psikoterapi/Bilişsel Davranış Terapi

Psikoterapi; Kişinin kendini tanıması ,kendi iç dünyasındaki çatışmaları ve bu süreçte yaşamış olduğu olumsuz birikim sonucu oluşan öz benlik kaybının düzeltilmesi sürecidir.

İNCELE

whatsapp