TR EN

      İnsan kişiliğinin Bilinç Dışı ve Bilinç seviyisindeki faktörlerin birbiri ile olan ilişkisinden meydana geldiğine inanılır. Diğer adı Alt Benliktir. İlkel ve dürtüsel isteklerimizi içerir.  Cinsel, agresif, dürtülerimiz, korkularımız, bencilce ihtiyaçlarımızdan oluşur, Kendi menfaatini ve haz arayışını gözetir. Mantık ve Ahlak tanımaz. Bilinç diğer adı ile Üst benlik; İçselleştirilmiş vicdanımızdır. 3-5 yaş arasında psikoseksüel gelişimin evresinde oluşur.   Bilinç ve Bilinç altı insanların hayat karmaşası içerisinde düzenin oturtulması ve norm kurallar çerçevesinde toplumsal yaşama uyum sağlamalarını sağlar. Bunun yanı sıra insan kendi kişilik yapısınında farkına vardığında bilinç dışı davranışları kontrol altına almaya çalışır.

Aile  Danışmanlığı/ Çift Terapisi/ Aile, Çocuk ve Okul ilişkisi

Aile Danışmanlığı/ Çift Terapisi/ Aile, Çocuk ve Okul ilişkisi

Aile bir neslin şekillenmesidir aslında. Bugünün çocukları yarının nesillerini şekillendirebilmesi için mutlu ve huzurlu bir ailede yaşam sürmesi önem arz etmektedir.

İNCELE
Dikkat Eksikliği/Öz güven Eksikliği/ Öfke Kontrolü

Dikkat Eksikliği/Öz güven Eksikliği/ Öfke Kontrolü

Genellikle çocukluk çağında dikkatini toplayamama, ödev yapmada güçlük, yerinde duramama, çabuk sıkılma, hareketlilik, sabırsızlık, eşyalarını kaybetme ve başladığı işi yarıda bırakma gibi belirtilerle ortaya çıkar. Dikkat eksikliği yaşayan birey Kendini kontrol etmek için yada dış etkenler nedeni ile kendine güvenini kaybeder.

İNCELE
Psikoterapi/Bilişsel Davranış Terapi

Psikoterapi/Bilişsel Davranış Terapi

Psikoterapi; Kişinin kendini tanıması ,kendi iç dünyasındaki çatışmaları ve bu süreçte yaşamış olduğu olumsuz birikim sonucu oluşan öz benlik kaybının düzeltilmesi sürecidir.

İNCELE

whatsapp