TR EN

      İnsan kişiliğinin Bilinç Dışı ve Bilinç seviyisindeki faktörlerin birbiri ile olan ilişkisinden meydana geldiğine inanılır. Diğer adı Alt Benliktir. İlkel ve dürtüsel isteklerimizi içerir.  Cinsel, agresif, dürtülerimiz, korkularımız, bencilce ihtiyaçlarımızdan oluşur, Kendi menfaatini ve haz arayışını gözetir. Mantık ve Ahlak tanımaz. Bilinç diğer adı ile Üst benlik; İçselleştirilmiş vicdanımızdır. 3-5 yaş arasında psikoseksüel gelişimin evresinde oluşur.   Bilinç ve Bilinç altı insanların hayat karmaşası içerisinde düzenin oturtulması ve norm kurallar çerçevesinde toplumsal yaşama uyum sağlamalarını sağlar. Bunun yanı sıra insan kendi kişilik yapısınında farkına vardığında bilinç dışı davranışları kontrol altına almaya çalışır.

Konuşma Terapisi/Kekemelik

Konuşma Terapisi/Kekemelik

Konuşamamak; bir dünya düşünün. Bilyorsunuz anlatamıyorsunuz, söylemek istiyorsunuz susuyorsunuz...

İNCELE
Dikkat Eksikliği/Öz güven Eksikliği/ Öfke Kontrolü

Dikkat Eksikliği/Öz güven Eksikliği/ Öfke Kontrolü

Genellikle çocukluk çağında dikkatini toplayamama, ödev yapmada güçlük, yerinde duramama, çabuk sıkılma, hareketlilik, sabırsızlık, eşyalarını kaybetme ve başladığı işi yarıda bırakma gibi belirtilerle ortaya çıkar. Dikkat eksikliği yaşayan birey Kendini kontrol etmek için yada dış etkenler nedeni ile kendine güvenini kaybeder.

İNCELE
Bilinçaltı Analiz Testi/ Yazı, Resim Karakteri Kişilik Analizi,

Bilinçaltı Analiz Testi/ Yazı, Resim Karakteri Kişilik Analizi,

Bilinç ve Bilinç altı insanların hayat karmaşası içerisinde düzenin oturtulması ve norm kurallar çerçevesinde toplumsal yaşama a uyum sağlamalarını sağlar. Bunun yanı sıra insan kendi kişilik yapısınında farkına vardığında bilinç dışı davranışları kontrol altına almaya çalışır.

İNCELE

whatsapp