TR EN

Aile, iki karşı cinsin birbirleri ile yollarının kesişmesi ile oluşan bir yapı olup evlendiğimizde karı koca ilan edilmekteyiz. Karı koca ilan edilmemizin sebebi; Erkek koca bir dağ gibi dimdik durur. güven verir ailesine, kadın ise kar gibidir. Sarar dağı şefkatiyle. Evliliğin ana kuralı budur. Kadın çatısıdır evin. Erkek dış duvarı. Fakat bir süre sonra bu davranış anlayışı alışkanlık halini alıp monoton bir ilişkinin temelleri atılmış olur. Bu süreçte kopmalar, başka arayışlar içine girmeler, çatışmalar kol gezmeye başlamıştır artık. Bu sürecin sağlıklı bir şekilde atlatılması için çatışmaya değil iletişime ihtiyaç duyan taraflar birbirlerini anlamadıkları ve seslerinin birbirlerine duyuramadıkları için seslerini duyurmak amacı ile seslerini yükseltmeye başalar ve şiddetli çatışmalar evlilikte yerini almış olur. Bu süre içinde evde yaşayan çocuklarımız bu süreçten en çok zarar gören taraf olarak rollerini almış olurlar. Süre tamamlandığında herkesin bir tarafa yıkıldığı virane kalmıştır. İşte Aile daışmanlığı bu sürecin yaşanmaması için ailenin iletişim köprüsü olup sorunların öncelikle kişilerin psikolojik analizlerinin yapılarak alınmış olan darberin yüzleştirme tekniği ile düzeltilmesi ve sonrasında olumlu pekiçtireçlerle yeniden yapılandırılmasına olanak tanır.

Dikkat Eksikliği/Öz güven Eksikliği/ Öfke Kontrolü

Dikkat Eksikliği/Öz güven Eksikliği/ Öfke Kontrolü

Genellikle çocukluk çağında dikkatini toplayamama, ödev yapmada güçlük, yerinde duramama, çabuk sıkılma, hareketlilik, sabırsızlık, eşyalarını kaybetme ve başladığı işi yarıda bırakma gibi belirtilerle ortaya çıkar. Dikkat eksikliği yaşayan birey Kendini kontrol etmek için yada dış etkenler nedeni ile kendine güvenini kaybeder.

İNCELE
Ergen Dönem Kimlik Çatışması ve Ebeveynlerle iletişim Problemi

Ergen Dönem Kimlik Çatışması ve Ebeveynlerle iletişim Problemi

Ergenlik“Biz de ergen olduk ama böyle değildik!”… Günümüzde pek çok anne babadan böyle bir serzenişi duymak ve çözüm arayışlarına tanık olmak mümkün.enlik

İNCELE
Madde Bağımlılığı

Madde Bağımlılığı

Madde Bağımlılığı; Birey karşılaştığı sorunlarla başa çıkmak amacı ile uyuşturucu madde veya alkol alır. Belli bir süre sonra kendisini bu tuzağın içine çekilmiş halde bulur.

İNCELE

whatsapp